technics SB-CS95

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
:hi:
Ναι στο ελληνικο max power.
Βαζω μερικες ακομα να χαζεψουμε.
Υ.Γ Γιαννη με λενε
Καταπληκτική δουλειά..
Τα διάβαζα παλαιότερα, (max power,power magazine,XL,Drift,κλπ)
Ενας κολλητός μου είχε φτιάξει υποδιαίστερο συνολικά σύστημα σε ενα leon του '03 20V.
Εσένα το Leon ήταν δικό σου?
Μη μου πείς το Cupra...?????
[DOUBLEPOST=1534840634][/DOUBLEPOST]Είχες μετρήσει max db spl?
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Καταπληκτική δουλειά..
Τα διάβαζα παλαιότερα, (max power,power magazine,XL,Drift,κλπ)
Ενας κολλητός μου είχε φτιάξει υποδιαίστερο συνολικά σύστημα σε ενα leon του '03 20V.
Εσένα το Leon ήταν δικό σου?
Μη μου πείς το Cupra...?????
[DOUBLEPOST=1534840634][/DOUBLEPOST]Είχες μετρήσει max db spl?
Οχι το fr ειχα παρει το χα φτιαξει και μου χε φτασει με τον ηχο 50000.το χα παρει καινουργειο 24000.
Το χαμε μετρισει ηταν περιπου 136db.
Με ενυσχητες ground zero πηγη jvc οθονη,nacamichi equalizer με noise gate να μην κανει φυσηματα ,πυκνωτες
Μπαταριες μονωσεις ολο το αμαξωμα.
Μπηκε στο φιλο μου τον Ανδρεα το δραγκιωτη 13 οκτωμβρη στα γενεθλια μου και βγηκε 7 Γεναρη στη γιορτη μου.
 


Μηνύματα
219
Reaction score
181
Οχι το fr ειχα παρει το χα φτιαξει και μου χε φτασει με τον ηχο 50000.το χα παρει καινουργειο 24000.
K πάλι συγχαρητήρια:)
Καταπληκτική δουλειά κ μέσα και έξω.
Φοβερός ο Λέοντας!!:hi:
[DOUBLEPOST=1534841868][/DOUBLEPOST]Αυτό το έχεις δεί?
http://www.xe.gr/hlektronika/ixeia-hi-fi|ad-514653382.html
Αυτο ειδα τυχαια και ειπα να ξεκινησω να φτιαξω ολο αυτο.Αλλα τον πηρα και τα χε πουληση γαμωτο μου.
Τα χω βρει εδω (κοιτα φωτο)αλλα φοβαμαι μου λεει wester union οχι paypal ο ρουμανος.
Screenshot_20180821-120129_Samsung Internet.jpg
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Επίσης δές και αυτά. Τα CS9 είναι ίδια ακριβώς με τα CS95 όπως σου είχα γράψει σε προηγούμενο μνμ, απλώς ένα μοντέλο πρίν χρονολογικά.
Κ τα έχει σε άριστη κατάσταση..
https://www.ebay.com/itm/Technics-S...475027?hash=item3b16bbc593:g:tTkAAOSwALFbNOE8
[DOUBLEPOST=1534842428][/DOUBLEPOST]Ναι...
Τα 950 lei είναι 205€ περίπου.
Πόσα θέλει μεταφορικά?
H western union είναι αξιόπιστη.
Ρώτησε τον για αντικαταβολή..
Τό έχω κάνει πολλές φορές..
[DOUBLEPOST=1534842757][/DOUBLEPOST]
Οχι το fr ειχα παρει το χα φτιαξει και μου χε φτασει με τον ηχο 50000.το χα παρει καινουργειο 24000.
Το χαμε μετρισει ηταν περιπου 136db.
Με ενυσχητες ground zero πηγη jvc οθονη,nacamichi equalizer με noise gate να μην κανει φυσηματα ,πυκνωτες
Μπαταριες μονωσεις ολο το αμαξωμα.
Μπηκε στο φιλο μου τον Ανδρεα το δραγκιωτη 13 οκτωμβρη στα γενεθλια μου και βγηκε 7 Γεναρη στη γιορτη μου.
7 Ιανουαρίου γιορτάζεις?
Να υποθέσω σε λένε γιάννη?
Εμένα πάντως γιώργο, κ όχι μπάμπη (χα χα)
[DOUBLEPOST=1534842925][/DOUBLEPOST]Επίσης και εδώ μπορείς να βρείς πολλά Technics ηχεία.. κ όχι μόνο..
https://www.hifishark.com/model/technics-sb-cs-9
 


Μηνύματα
219
Reaction score
181
Αυτός πχ τα σκοτώνει μόνο για 60€..
Δεν χάνεις κάτι να επικοινωνήσεις με ένα emal μαζί του για περισσότερες λεπτομέρειες..
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/technics-sb-cs9-lautsprecher-/885347546-172-18775
Εχεις δικιο γιωργο μπερδευτικα με το μπαμπης.Θα τον ρωτησω να δω ποσο για μεταφορικα.Απλα εχω ακουσει οτι wester union χρησιμοποιουν για απατεωνιες
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Εχεις δικιο γιωργο μπερδευτικα με το μπαμπης.Θα τον ρωτησω να δω ποσο για μεταφορικα.Απλα εχω ακουσει οτι wester union χρησιμοποιουν για απατεωνιες
Εντάξει παντού υπάρχει χώρος για "αετονύχηδες" (λαμόγια)..
Κ καλά κάνεις που είσαι επιφυλλακτικός..
Γλυτώνεις τα λεφτά σου έτσι,
Εγώ έχω αγοράσει μέσω της Western Union πολλές φορές.
Απλώς έδινα μεγάλη βάση στον πωλητή και τι τον περιβάλλει.
Δηλαδή αν είναι εγγεγραμμένος σε κάποιο site, πόσο καιρό πρίν, πιστότητα πωλήσεων κλπ.
Ενας ιδιώτης ο οποίος έχει κάνει εγγραφή την προηγούμενη της δημοσίευσης της αγγελίας του θα με προβλημάτιζε για το αν θα έπρεπε να πάρω το ρίσκο επιλέγοντας την συγκεκριμένη αγγελία..
Αν θες και νομίζεις ότι μπορώ να σε βοηθήσω με κάποιο τρόπο με την συγκεκριμένη αγγελία στείλε μου ΠΜ και τα λέμε εκεί..:)
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Εντάξει παντού υπάρχει χώρος για "αετονύχηδες" (λαμόγια)..
Κ καλά κάνεις που είσαι επιφυλλακτικός..
Γλυτώνεις τα λεφτά σου έτσι,
Εγώ έχω αγοράσει μέσω της Western Union πολλές φορές.
Απλώς έδινα μεγάλη βάση στον πωλητή και τι τον περιβάλλει.
Δηλαδή αν είναι εγγεγραμμένος σε κάποιο site, πόσο καιρό πρίν, πιστότητα πωλήσεων κλπ.
Ενας ιδιώτης ο οποίος έχει κάνει εγγραφή την προηγούμενη της δημοσίευσης της αγγελίας του θα με προβλημάτιζε για το αν θα έπρεπε να πάρω το ρίσκο επιλέγοντας την συγκεκριμένη αγγελία..
Αν θες και νομίζεις ότι μπορώ να σε βοηθήσω με κάποιο τρόπο με την συγκεκριμένη αγγελία στείλε μου ΠΜ και τα λέμε εκεί..:)
Οκ ασε και δω πως θα γινει.Το μονο σιγουρο ειναι οτι στο τελος αυτα τα ηχεια θα ξανα καταληξουν σε μενα.χαχαχα

Ερωτηση κρισεως αν βρω τον technics se-a100 καποια στιγμη αργοτερα γιατι ειναι αλμυρος συνδεεται με τον vx800 και να παιζουν σαν ενας;Η λεω γαζομαρα;
 
Last edited:

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Οκ ασε και δω πως θα γινει.Το μονο σιγουρο ειναι οτι στο τελος αυτα τα ηχεια θα ξανα καταληξουν σε μενα.χαχαχα

Ερωτηση κρισεως αν βρω τον technics se-a100 καποια στιγμη αργοτερα γιατι ειναι αλμυρος συνδεεται με τον vx800 και να παιζουν σαν ενας;Η λεω γαζομαρα;
Και καλά θα κάνεις...
Άλλωστε εσύ πληρώνεις.. εσύ επιλέγεις.. κ εσύ απολαμβάνεις..;)
[DOUBLEPOST=1534846027][/DOUBLEPOST]
Οκ ασε και δω πως θα γινει.Το μονο σιγουρο ειναι οτι στο τελος αυτα τα ηχεια θα ξανα καταληξουν σε μενα.χαχαχα

Ερωτηση κρισεως αν βρω τον technics se-a100 καποια στιγμη αργοτερα γιατι ειναι αλμυρος συνδεεται με τον vx800 και να παιζουν σαν ενας;Η λεω γαζομαρα;
Ολα γίνονται..
Ακόμα και δύο ολοκληρωμένους μπορείς να συνδέσεις παράλληλα,(το έχω δοκιμάσει) απλά χρειάζεσαι καλό EQ για να πάρεις προενίσχυση ενδιάμεσα τους.
Δεν ενδείκνυται φυσικά αυτό, γιατί ο σωστός τρόπος είναι να τον συνδέσεις μέσω καθαρής εισόδου προενίσχυσης, όπως είχαν κ έχουν κάποιοι καλοί ολοκληρωμένοι.
Τώρα για τον συγκεκριμένο VX800 έχει την δυνατότητα πίσω να τον συνδέσεις με τελικό από ότι κοίταξα..
Αν σε ενδιαφέρει η σαφώς ανώτερη ηχητικά σε όλα τα επίπεδα (γενικώς ισχύει αυτό σε όλες τις μάρκες) απόδοση του σετ προενισχυτής, τελικός γιατί δεν κοιτάς εξ'αρχής προς τα εκεί?
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Και καλά θα κάνεις...
Άλλωστε εσύ πληρώνεις.. εσύ επιλέγεις.. κ εσύ απολαμβάνεις..;)
[DOUBLEPOST=1534846027][/DOUBLEPOST]
Ολα γίνονται..
Ακόμα και δύο ολοκληρωμένους μπορείς να συνδέσεις παράλληλα,(το έχω δοκιμάσει) απλά χρειάζεσαι καλό EQ για να πάρεις προενίσχυση ενδιάμεσα τους.
Δεν ενδείκνυται φυσικά αυτό, γιατί ο σωστός τρόπος είναι να τον συνδέσεις μέσω καθαρής εισόδου προενίσχυσης, όπως είχαν κ έχουν κάποιοι καλοί ολοκληρωμένοι.
Τώρα για τον συγκεκριμένο VX800 έχει την δυνατότητα πίσω να τον συνδέσεις με τελικό από ότι κοίταξα..
Αν σε ενδιαφέρει η σαφώς ανώτερη ηχητικά σε όλα τα επίπεδα (γενικώς ισχύει αυτό σε όλες τις μάρκες) απόδοση του σετ προενισχυτής, τελικός γιατί δεν κοιτάς εξ'αρχής προς τα εκεί?
Ασ παρουμε τωρα αυτον που τον βρηκαμε μην τον χασουμε οπως τα ηχεια και βλεπουμε παρακατω.Απλα ειναι στολιδι και ο αλλος se-a100 αλλα τον εχουν στο θεο.
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Εννοείται..
Ο VX800 ήταν από τους κορυφαίους ολοκληρωμένους στην γκάμα της Technics τότε και ακόμα κ ότι φτιάξεις στο μέλλον αυτός θα παραμείνει ένα κλασσικό κομμάτι, και ένα χαρακτηριστικό δείγμα του παλιού καλού Hi-Fi
Ο SE-A100 κρατά τιμή κ είναι λογικό, γιατί είναι "άλλης" κατηγορίας.
Σιγά σιγά φτιάχνεται το καλό σύστημα, κομμάτι κομμάτι..
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Εννοείται..
Ο VX800 ήταν από τους κορυφαίους ολοκληρωμένους στην γκάμα της Technics τότε και ακόμα κ ότι φτιάξεις στο μέλλον αυτός θα παραμείνει ένα κλασσικό κομμάτι, και ένα χαρακτηριστικό δείγμα του παλιού καλού Hi-Fi
Ο SE-A100 κρατά τιμή κ είναι λογικό, γιατί είναι "άλλης" κατηγορίας.
Σιγά σιγά φτιάχνεται το καλό σύστημα, κομμάτι κομμάτι..
Σωστοςςςς..
 


Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Αυτά κι αν είναι ευκαιρία αν καταφέρουμε και τα πάρουμε με μεταφορικά DHL για 20 κιλά βγαίνουν 150 ευρώ View attachment 103409 View attachment 103410 View attachment 103411 View attachment 103412 View attachment 103413 View attachment 103409 View attachment 103410 View attachment 103412 View attachment 103413
Γίάννη καλησπέρα..
Παρατηρώ στο midrange του ενός ηχείου ένα μικρό βαθούλωμα..
Υπάρχει εύκολος τρόπος να διορθωθεί αυτό σε 5 λεπτά..
Γενικά φαίνονται οκ.
Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι η ανάρτηση (εξωτερικό δαχτυλίδι) του woofer, να είναι σε καλή κατάσταση.
Πες του αν μπορεί να σου στείλει καμία κοντινή για να δείς τυχόν σκασίματα που δεν φαίνονται από τόσο μακριά.
Αντε!! Κοντεύει.. κοντοζυγώνει.. το πράγμα:)

Κοίτα αν δεν τα ήξερες ηχεία Technics που αν μη τι άλλο εκτός από Ηigh-End ήταν κ είναι επιλέξιμα κομμάτια για τους γνώστες κ "Εχοντες€€€€€€€€" για όσους μπορούν να τα βρούν κ να τα πληρώσουν..

e434e4df063717d82a03d3445e4c69fd.jpg


Να ο τυχεράκιας!!!>:(

1385855-wanted-vintage-technics-sb9500-speakers-stereo-loudspeakers.jpg


Κ δές τον προαναφερόμενο τυχεράκια κ γνωστό "Kenrick Sound" να τα απολαμβάνει μαζί με άλλα High-End συστήματα που έχει..

Και δες και τα SB-10000

Technics-SB-10000-900x600.jpg


Και μία σύνθεση εν έτοι 2018 απο την Technics με κόστος 60.000$++
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Γίάννη καλησπέρα..
Παρατηρώ στο midrange του ενός ηχείου ένα μικρό βαθούλωμα..
Υπάρχει εύκολος τρόπος να διορθωθεί αυτό σε 5 λεπτά..
Γενικά φαίνονται οκ.
Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι η ανάρτηση (εξωτερικό δαχτυλίδι) του woofer, να είναι σε καλή κατάσταση.
Πες του αν μπορεί να σου στείλει καμία κοντινή για να δείς τυχόν σκασίματα που δεν φαίνονται από τόσο μακριά.
Αντε!! Κοντεύει.. κοντοζυγώνει.. το πράγμα:)

Κοίτα αν δεν τα ήξερες ηχεία Technics που αν μη τι άλλο εκτός από Ηigh-End ήταν κ είναι επιλέξιμα κομμάτια για τους γνώστες κ "Εχοντες€€€€€€€€" για όσους μπορούν να τα βρούν κ να τα πληρώσουν..

View attachment 103415

Να ο τυχεράκιας!!!>:(

View attachment 103416

Κ δές τον προαναφερόμενο τυχεράκια κ γνωστό "Kenrick Sound" να τα απολαμβάνει μαζί με άλλα High-End συστήματα που έχει..

Και δες και τα SB-10000

View attachment 103417

Και μία σύνθεση εν έτοι 2018 απο την Technics με κόστος 60.000$++
Αυτά είναι που να τα βρεις αυτά τα ηχεία τώρα προσπαθώ να συνεννοηθώ με τον πολωνό δεν μου έχει στείλει άλλο μήνυμά μου λέει πάρε με τηλέφωνο Εγώ κοίταξα με DHL και είναι 34 ευρώ βάσει του βάρους τα μεταφορικά για κάτσε να δούμε
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Αυτά είναι που να τα βρεις αυτά τα ηχεία τώρα προσπαθώ να συνεννοηθώ με τον πολωνό δεν μου έχει στείλει άλλο μήνυμά μου λέει πάρε με τηλέφωνο Εγώ κοίταξα με DHL και είναι 34 ευρώ βάσει του βάρους τα μεταφορικά για κάτσε να δούμε
34€ δεν είναι πολλά αν σκεφτείς τον όγκο τους στην τελική συσκευασία..
Πρέπει να είναι ευγενικός και πρόθυμος πέστου>:(
Αυτός πουλάει και θα πρέπει να απαντά στις όποιες διευκρινήσεις ζητάς, δεδομένου του ότι βρίσκεσαι μακριά και δεν μπορείς να πεταχτείς για να τα δείς κ να τα ακούσεις από κοντά..
Πάντως φαίνονται τζιτζί!!;)
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Αυτά είναι που να τα βρεις αυτά τα ηχεία τώρα προσπαθώ να συνεννοηθώ με τον πολωνό δεν μου έχει στείλει άλλο μήνυμά μου λέει πάρε με τηλέφωνο Εγώ κοίταξα με DHL και είναι 34 ευρώ βάσει του βάρους τα μεταφορικά για κάτσε να δούμε
34€ δεν είναι πολλά αν σκεφτείς τον όγκο τους στην τελική συσκευασία..
Πρέπει να είναι ευγενικός και πρόθυμος πέστου>:(
Αυτός πουλάει και θα πρέπει να απαντά στις όποιες διευκρινήσεις ζητάς, δεδομένου του ότι βρίσκεσαι μακριά και δεν μπορείς να πεταχτείς για να τα δείς κ να τα ακούσεις από κοντά..
Πάντως φαίνονται τζιτζί!!;)
Εδώ κοίτα κατάντια Καλά και εγώ δεν είμαι και αστέρι στα Αγγλικά
Screenshot_20180821-203257_Samsung Internet.jpg
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Εδώ κοίτα κατάντια Καλά και εγώ δεν είμαι και αστέρι στα Αγγλικά View attachment 103426
Aμάν...:o
Καλά μιλάμε ο τύπος απαντά στις 7 την μία!
Ευαισθησία εισόδου 20db στην γλώσσα των ηχείων..:D
Γιατί δεν προσπαθείς μέσω του google tnanslate να του γράψεις στα πολωνικά?
Αν και από όσο είδα δεν είναι θέμα κατανόησης στο τι του λές..
Φαίνεται λίγο απρόθυμος..(?)
Αξιζει να προσπαθήσεις πάντως..
Κ από την άλλη,αν σε λίγες ημέρες βρήκες αγγελίες, θεωρητικά θα προκύψουν και επόμενες.
Που μπορεί να είναι πιό εύκολα διαχειρίσιμες απο πλευράς απόστασης,συνεννόησης κλπ..
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Aμάν...:o
Καλά μιλάμε ο τύπος απαντά στις 7 την μία!
Ευαισθησία εισόδου 20db στην γλώσσα των ηχείων..:D
Γιατί δεν προσπαθείς μέσω του google tnanslate να του γράψεις στα πολωνικά?
Αν και από όσο είδα δεν είναι θέμα κατανόησης στο τι του λές..
Φαίνεται λίγο απρόθυμος..(?)
Αξιζει να προσπαθήσεις πάντως..
Κ από την άλλη,αν σε λίγες ημέρες βρήκες αγγελίες, θεωρητικά θα προκύψουν και επόμενες.
Που μπορεί να είναι πιό εύκολα διαχειρίσιμες απο πλευράς απόστασης,συνεννόησης κλπ..
Χάσαμε τα ηχεία στη Γλυφάδα Τι να λέμε τώρα καινούργια και 100 ευρώ
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.706
Μηνύματα
2.873.147
Members
37.935
Νεότερο μέλος
dimos22
Top